USZKODZONY POJAZD

Szkoda w pojeździe

Jeśli uczestniczyłeś w kolizji drogowej spowodowanej przez innego kierowcę w pierwszej chwili pomyślisz o sobie, czy jestem cały, czy nic mi się nie stało. Dopiero po chwili ocenisz straty materialne, zobaczysz jak bardzo zniszczone jest Twoje auto i zastanowisz się jak duże powinno być odszkodowanie, które zapewni Ci możliwość naprawy samochodu.

Za co powinien zapłacić ubezpieczyciel

W sytuacji stresowej często zapomina się, że odszkodowanie to nie jedyne świadczenie, o które można się ubiegać. Inne to:

 • koszty holowania uszkodzonego pojazdu,
 • koszty jego parkowania,
 • koszt wynajmu pojazdu zastępczego
 • utrata wartości handlowej.

Jesteśmy dla Ciebie

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu i uczestniczyłeś w kolizji drogowej spowodowanej przez innego uczestnika ruchu drogowego, a odszkodowanie wypłacone:

 • nie wystarczyło na dokonanie naprawy,
 • ubezpieczyciel OC ustalił, że szkoda jest na tyle duża, że naprawa jest nieopłacalna (ma miejsce tak zwana szkoda całkowita), a wypłacone odszkodowanie oraz kwota uzyskana za sprzedaż uszkodzonego pojazdu nie wystarczają na kupienie pojazdu tej samej klasy jakim jeździłeś przed wypadkiem,

pomożemy Ci w uzyskaniu dopłaty.

W Polsce rynek samochodów jest nasycony a pojazd, który uczestniczył w kolizji drogowej zazwyczaj przedstawia mniejszą wartość handlową niż taki sam pojazd ale „bezwypadkowy”. Z tego tytułu posiadaczowi pojazdu przysługuje roszczenie o utratę wartość handlowej.

Jeżeli nie otrzymałeś odszkodowania z tego tytułu lub uważasz, że wypłacone odszkodowanie nie jest adekwatne to również w tym zakresie możesz u nas sprawdzić czy masz możliwość uzyskania dopłaty.

Jak to zrobić?

Prześlij do nas drogą elektroniczną skany lub zdjęcia dokumentów jakie otrzymałeś od ubezpieczyciela:

 • kosztorys naprawy pojazdu,
 • wycena wartości pojazdu,
 • wycena wartość pojazdu w stanie uszkodzonym (dla szkody całkowitej).
 • decyzja o przyznaniu odszkodowania,

Pamiętaj również o skanie dowodu rejestracyjnego.

Dokumentacja dotycząca wysokości szkody zostanie zweryfikowana przez niezależnego rzeczoznawcę, który ustali koszt naprawy uszkodzeń powstałych w Twoim pojeździe. Weryfikując wysokość odszkodowania z tytułu szkody całkowitej rzeczoznawca sprawdzi, czy wycena wartości Twojego pojazdu przed wypadkiem nie została zaniżona, a wartość Twojego pojazdu po wypadku zawyżona.

W przypadku możliwości dochodzenia dopłaty odszkodowania zostaniesz o tym przez nas poinformowany.

W jaki sposób pomagamy?

Oferujemy dwie możliwości pomocy:

 1. Jeżeli preferujesz szybką wypłatę, możemy dopłacić odpowiednią kwotę do uzyskanego przez Ciebie odszkodowania w oparciu o zawartą umowę przelewu wierzytelności. Dochodzenie dopłaty odszkodowania od ubezpieczyciela OC pozostaje w naszej gestii. Całe ryzyko uzyskania dopłaty odszkodowania przejmuje VOTUM S.A. W tym przypadku nie ponosisz jakichkolwiek kosztów postępowania związanego z dochodzeniem dopłaty od ubezpieczyciela
 2. Druga możliwość to zawarcie umowy powierniczego przelewu wierzytelności. Podobnie jak w pierwszym przypadku dochodzenie dopłaty odszkodowania od ubezpieczyciela pozostaje w naszej gestii, a całe ryzyko uzyskania dopłaty odszkodowania przejmuje VOTUM S.A.. Nie ponosisz również jakichkolwiek kosztów postępowania związanego z dochodzeniem dopłaty od ubezpieczyciela. Jednak dopłatę do odszkodowania otrzymasz dopiero po wyegzekwowaniu dopłaty od ubezpieczyciela przez VOTUM.

Skontaktuj się z nami. To nic nie kosztuje, a możesz uzyskać dodatkowe pieniądze do już wypłaconego odszkodowania. Jesteśmy dla Ciebie.

Co to jest szkoda częściowa?

Paweł Śleboda - Przedstawiciel VOTUM S.A. tel. 507 759 582